Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog
BH-RES

BH-RES

Systemy Wentylacji

Specyfika systemu wentylacyjnego CLIMAVERA

System CLIMAVERA

System CLIMAVERA

Postęp technologiczny w zakresie wykonywania przewodów powietrznych umożliwia zaspokajanie coraz to większych wymagań w kwestii jakości powietrza i oszczędności poiomu zużycia energii. W tym celu powstał innowacyjny system wentylacyjny CLIMAVERA, wyróżniający się ponadprzeciętnymi właściwościami.

System CLIMAVERA

System wentylacyjny CLIMAVERA wykonuje się w oparciu o zastosowanie płyt CLIMAVERA. Są to sztywne płyty wykonywane z gęsto sprasowanych włókien szklanych połączonych żywicą termoutwardzalną. Od strony zewnętrznej zostały wzmocnione folią aluminiową, która stanowi barierę powietrzną. Płyty posiadają krawędzie fabrycznie ukształtowane zarówno w męskie, jak i żeńskie pióro. Jest to łatwy i szybki sposób na to, by uzyskać trwałe i szczelne poprzeczne łączenie przewodów.

Płyty CLIMAVERA wykorzystuje się do tworzenia gotowych, izolowanych termicznie i akustycznie przewodów o przekroju prostokątnym. Przewody te służą do przesyłana powietrza w instalacjach klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz grzewczych.

Rodzaje płyt CLIMAVERA

Wyróżnia się następujące typy płyt CLIMAVERA: płyty Climaver A2 Black, Climaver A2 Plus, Climaver B Black, Climaver B Plus oraz Climaver Deco.

Płyty Climaver A2 Black posiadają powłokę zewnętrzną w postaci folii aluminiowej zbrojonej siatką z włókna szklanego wzmocnioną warstwą papieru impregnowanego oraz powłokę wewnętrzną, którą stanowi czarna tkanina z włókna szklanego. Z kolei płyty Climaver A2 Plus posiadają powłokę zewnętrzną i wewnętrzną w formie folii aluminiowej zbrojonej siatką z włókna szklanego.

Powłoka zewnętrzna płyt Climaver B Black składa się z folii aluminiowej zbrojonej siatką z włókna szklanego, która jest wzmocniona warstwą papieru impregnowanego. Powloką wewnętrzna to natomiast czarny welon z włókna szklanego. Z kolei płyta Climaver B Plus posiada powłokę wewnętrzną w postaci folii aluminiowej zbrojonej siatką z włókna szklanego wzmocnioną warstwą papieru impregnowanego, a jego powłoka wewnątrz składa się z gładkiej folii aluminiowej wzmocnionej warstwą papieru impregnowanego.

Powłoka zewnętrzna płyt Climaver Deco to z kolei laminat aluminium plus kolorowa tkanina z włókna szklanego, a powłoka wewnętrzna składa się z czarnego welonu z włókna szklanego. Więcej informacji na temat systemu Climaver Deco: http://www.bh-res.pl/oferta/systemy-climaver/climaver-deco/

Share this post

Repost 0
To be informed of the latest articles, subscribe:

Comment on this post